styczeń4

Jak pomalowac oko eyelinerem ?

dodano: 4 stycznia 2013 przez hairmania


 

Cześć , wpis na temat makijażu oka miał się pojawić przed Sylwestrem ale niestety serwis blogerki trochę sobie zakpił z nas i przynajmniej ja nie mogłam się zalogować w sumie już nie pierwszy raz . Poważnie myślę nad przeniesieniem bloga gdzie indziej, ponieważ ciągle mam problemy z logowaniem i dostaniem się na własnego bloga , zastanawiam się czy ktoś się w końcu tym zajmie ???

Przejdę do rzeczy , bo znowu ciśnienie mi skacze ....

Wklejam do tej notki kolaż z ponumerowanymi zdjęciami . Każdy z tych numerków opisuje czynność ,która trzeba wykonać aby uzyskać ładną kreskę :)

1. Zaczynamy od poziomu zero - bez żadnych cieni i tym podobnych . Dobrym utrwalaczem jest odrobina pudru , którą można musnąć powieki .

2. Palcem ciągniemy powiekę ku górze , tak jak to jest pokazane na zdjęciu . W jakim celu ? Po to by wyeksponować całą linię przy rzęsach , którą będziemy malować . To znacznie ułatwia dokładne namalowanie kreski .

3. Wciąż trzymając powiekę w taki sposób  zaczynamy malować . Od czego zaczynamy ? od środka powieki lub od 2/3 długości - tak jak to jest pokazane na zdjęciu . Malujemy cienką kreseczkę tuż przy samej linii rzęs - bez otwierania oczu :) otwieramy na chwilę oko i jeśli nic 'pustego' przy rzęsach nie zostało przechodzimy dalej . Jeśli jednak zostało poprawiamy starając się zamalować to co pominęłyśmy .

4. Pomalowana została już środkowa część i teraz najlepiej jest zabrać się za malowanie oka w głąb . Inaczej - w stronę nosa . To wymaga szczególnej uwagi ponieważ eyeliner może dostać się do oka . Tą część kreski rownież malujemy na zamkniętym oku . Malujemy od oka w głąb w stronę tej kreski , którą już mamy . Musimy uważać - trzeba malować cienką kreskę jak najniżej . Łączymy ją z tą poprzednią i otwieramy oko . Jeśli wszystko jest równo  przechodzimy dalej a jeśli wymaga to poprawek - poprawiamy ale już na otwartym oku .

5. Powieka musi być cały czas rozciągnięta . Kończymy kreskę ciągnąc ja ku końcowi rzęs - ciągle przy samych rzęsach , mijamy kącik oka i ciągniemy dalej ok 0,5 cm . Mijając wspomniany już kącik oka kreskę ciągniemy lekko ku górze .Ważne jest to by wciąż utrzymywać kreskę jak najniżej przy rzęsach i sam koniec zrobić najcieńszy . Otwieramy oko . Jeśli powstała  kreska nas nie zadowala - przykładowo zakończenie wyszło za grube lub w ogóle nie poszło w górę wycieramy i próbujemy jeszcze raz od kącika oka tworząc cieńszą kreskę lub ciągnąc ją wyżej ku górze . Ważne jest aby przy rozciągniętej powiece zakończenie wyglądało tak -      ( na waszym prawym oku )  a na lewym -   /   . Widać to na 5 zdjęciu -sam koniec .

6 . Oto efekt końcowy u mnie -kreska lekko wyciągnięta ku górze .

Najważniejsze jest to aby nie pominąć żadnego miejsca . Nie może być tak , że kreska znajduje sie kilka milimetrów nad rzęsami - mam koleżankę ,która tak się maluje i wygląda to paskudnie ...Kreskę malujemy tuż nad rzęsami , bardzo dokładnie .

Zakończenie może być różne ja pokazałam bardzo lekkie ' kocie oko' . Kreskę można wyciągnać  o dowolną długośc - to zależy od naszych upodobań . U mnie najlepiej sprawdza się 0,5 cm od kącika -oczywiście tego nie mierzę .To jest tak 'na oko ' :)

Na początku musiałam chwilę nad tym posiedzieć , ale na pewno dojdziecie do wprawy . Mam nadzieję , że nie opisałam tego zbyt haotycznie i zrozumiecie o co mi chodzi :)  Zawsze zdjęcia pomogą .

Wieczorem prawdopodobnie dodam wpis nt.kozieradki i jej super działania na włosy :)

~Hairmania

 


photo
Makijaż eyelinerem Miss Sporty Studio Lash Extra Black: tutek Zdjęcie pochodzi z notki Jak pomalowac oko eyelinerem ?


Dodaj do:


Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Odpowiedzi moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Wasze komentarze

zgłoś
puderniczkaM 4 stycznia 2013 puderniczkaM napisała:

Ładnie wychodzi Ci ta kreseczka,ja tez od dawna maluje sobie kreski ale za każdym razem wychodzi mi inaczej,nie ma stałej techniki a przydałaby mi sie,najgorzej mnie wkurza jak naciagam sobie palcem powieke to w tym miejscu ściera mi sie podkład:@ Fajny eyelinerek:-)


zgłoś
MamaNaEtacie 4 stycznia 2013 MamaNaEtacie napisała:

podziwiam malowanie kreski z naciągnietą powieką, ja nie umiem tego wydaje mi się że na otwartym i szybkim pociągnięciem wychodzi mi lepiej:) ale to kwestia wprawy, jak robię tak jak ty to wychodzi mi mega gruba krecha


zgłoś
hairmania 5 stycznia 2013 hairmania napisała:

@PuderniczkaM - a może spróbuj zamiast podkładu nałożyć puder ?:) nie powinien się tak szybko ścierać
@MamaNaEtacie - fakt - to kwestia wprawy:) mi na początku również wychodziła mega gruba ale teraz staram się malować jak najbliżej linii rzęs i jest dobrze :)