Dzisiaj napiszę Wam , jak przygotować się do pierwszego olejowania oraz o czym należy pamiętać. 

1.Nie nakładaj na główę pół butelki oleju na raz.To jest zupełnie bez sensu...mi na każde olejowanie i całkowite pokrycie włosów wystarcza pół łyżki herbacianej. Osobom , które mają gęste włosy - pół łyżki stołowej. Zasada - im mniej , tym lepiej. 
 
2.Nie nakładaj od razu mieszanki olejów , ponieważ nie będziesz wtedy wiedziała jaki konkretny olej Ci służy , a jaki nie. 
 
3.Aby ułatwić sobie zmywanie oleju z włosów nałóż na 15 min przed myciem odżywkę bądź maskę. Nie polecam nakładać czegoś , co dopiero kupiłaś i nie wiesz jak na Ciebie działa. Dlaczego ? Jeśli nałożysz coś nowego skąd będziesz wiedziała , czy to olej czy maska podziałała tak dobrze  ? 
 
4.Aby uniknąć niedomytych włosów ( szczególnie po użyciu oleju rycynowego ) dokładnie wymasuj skórę głowy i wytworzoną pianą wymasuj włosy na długości. Dobrym rozwiązaniem jest nałożenie szamponu na skórę głowy a na długość - odżywki. 
 
5.Wypróbuj każdą z metod olejowania, po to by dobrać najlepszą dla swoich włosów. 
*rosołkową - wlej do miseczki ciepłej wody , oraz olej . Wymieszaj i zanurz w tym głowę . Na koniec polej tym 'rosołkiem' włosy . 
*psikaną - do buteleczki z atomizerem nalej ciepłej wody i oleju . Proporcje 2:1 . Popsikaj mieszanką włosy i gotowe. 
*pasmową - wylej olej na talerzyk i maczając w nim dłonie nakładaj olej  na włosy pasmo po paśmie. ( czasochłonna i nie polecana przy oleju rycynowym ) 
*czesaną- wylej olej na talerzyk , nałóż go na dłonie i przejedź po włosach. Następnie weź grzebyk/szczotkę i zacznij czesać włosy . Czesadło  równomiernie rozprowadzi olej na Twoich włosach . 
* z odżywką/maską - wylej olej na talerzyk , dodaj odżywki/maski i nałóż na włosy. Tutaj trzeba uważać na alkohol w składzie kosmetyku , ponieważ może nam wysuszyć kosmyki. Unikajcie 'alkohol denat' na początku składu , lub przed 'parfum'. 
 
6. Na samym początku użyj najzwyklejszego oleju , może być nawet rzepakowy. Polecam : oliwę z oliwek, lniany , z pestek winogron , ryżowy , sezamowy. Jeśli stwierdzisz , że olejowanie nie jest dla Ciebie będziesz mogła ten olej zużyć w kuchni :) Gorzej z olejkami indyjskimi , które niestety już raczej do niczego Ci się nie przydadzą. 
 
Całkiem niedawno zamówiłam kilka dosyć znanych masek do włosów oraz jedwab . Czekam , aż dotrą do mnie i je przetestuję :) Recenzje napewno się pojawią , jednak ze względu na to , że chcę aby były rzetelne dam sobie miesiąc na testowanie . Sama jestem ich strasznie ciekawa :) Naczytałam się wielu recenzji na Wizażu i już się niecierpliwię. 
 Dodaj do:


Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Odpowiedzi moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Nie ma jeszcze komentarzy - wyraź swoją opinię jako pierwszy