kwie.10

Problem ze zmyciem kosmetyków, jak temu zaradzić?

dodano: 10 kwietnia 2015 przez hairmania


 

Nakładając coś na włosy, cokolwiek by to było zawsze oczekujmey pozytywnych efektów po umyciu. Gdyby tak nie było, to byśmy tego nie robiły, prawda? Niestety, jeśli nie uda nam sie tego wszystkiego zmyć, efekt będzie zupełnie inny od zamierzonego... Raczej nie chcemy tracić czasu, wody, kosmetyków no i co za tym idzie- pieniędzy.

Niestety ten problem nie jest mi obcy. Zwykle wynika z pośpiechu- niedokładnego wmasowania szamponu we włosy, niedokładnego nałożenia maseczki na olej, czy też zbyt dużej ilości kosmetyków na włosach.

Dlatego ZAWSZE po nałożeniu czegoś cięższego daj sobie kilka minut na dokładne umycie włosów, zrób to powoli. Jeśli wiesz, że będziesz musiała się pospieszyć lepiej nałóz zwykłą odżywkę zamiast oleju lub po prostu coś lżejszego.

 

Używaj kosmetyków z umiarem, obserwuj ile Twoje włosy potrzebują, by kosmetyk zadziałał włosy nie muszą nimi ociekać. Wybierz optymalną ilość i jej się trzymaj. Co za dużo to niezdrowo również w tym przypadku!

Pomóż sobie innymi kosmetykami. Jeśli nakładasz olej, czy to lekki czy ciężki, zawsze może pomóc Ci maseczka lub odżywka. Zemulguje olej ułatwiając tym samym zmycie. Możesz ją nałożyć na naolejowane już włosy, lub od razu połączyć z olejem.

 

 

Odstaw to, co ci nie służy. Jeśli już próbowałaś wszystkiego, a i tak nie możesz domyć włosów, to zrezygnuj. Nie wszystko nam służy, a jeśli nie jesteś z czegoś zadowolona, to nie ma co się męczyć. W koncu jest tyle kosmetyków do przetestowania, prawda? ;-)

To są niby podstawy i oczywiste sprawy, ale wiele z Was ma z tym problem i zapomina o pewnych rzeczach :) Warto sobie to uswiadomić.

 

 

 
Dodaj do:


Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Odpowiedzi moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Nie ma jeszcze komentarzy - wyraź swoją opinię jako pierwszy